Fakultet - Misija, vizija i temeljne vrijednosti

Misija, vizija i temeljne vrijednosti

Misija

Ekonomski fakultet u Splitu posvećen je kreiranju i diseminaciji znanja u polju ekonomije promoviranjem izvrsnosti u nastavnom, znanstvenom i stručnom radu njegujući pripadnost suvremenim europskim trendovima za dobrobit cijelog društva.

Vizija

Ekonomski fakultet u Splitu je regionalni lider u razvoju talenata kroz obrazovne programe, znanstvena istraživanja i promoviranju ideja koji unaprjeđuju blagostanje i održivost društva lokalno, nacionalno i globalno.

Vrijednosti i principi

• Izvrsnost
  • Inovativnost
  • Odgovornost
  • Etičnost
  • Otvorenost
  • Održivost

Strateški ciljevi s mjerama

1. Obrazovanje - Obrazovanje za bolje društvo

• 1.1. Uskladiti studijske programe s ciljanim društvenim potrebama.
  • 1.2. Osnažiti relevantnost nastavnih programa u međunarodnom okruženju.
  • 1.3. Aktivirati sinergijski potencijal razvoja zajedničkih nastavnih programa s međunarodnim partnerima i drugim visokoškolskim ustanovama u RH.
  • 1.4. Osnažiti integriranost znanstvenog i stručnog rada EFST-a u studijske programe.

2. Istraživanje - Istraživanje za pozitivne promjene

• 2.1. Poticati znanstvenu izvrsnost u europskom istraživačkom prostoru.
  • 2.2. Unaprjeđivati znanstvenu produktivnost povećanjem broja aktivnih znanstvenika.
  • 2.3. Osnažiti znanstvenu aktivnost usmjerenu na potrebe gospodarstva i društva.
  • 2.4. Podržavati interdisciplinarnost, etičnost i otvorenost znanstvenog rada.

3. Društveni utjecaj - Suradnja i otvorenost za ekonomiju znanja

• 3.1. Povećati broj stručnih/komercijalnih projekata odrađenih za naručitelje iz javnog, privatnog i nevladinog sektora u RH.
  • 3.2. Unaprijediti realizaciju konkurentnih programa cjeloživotnog obrazovanja i obrazovanja odraslih.
  • 3.3. Povećati broj razvojnih i stručnih projekata financiranih iz EU fondova i drugih međunarodnih izvora.
  • 3.4. Unaprijediti položaj i vidljivost među ciljanim skupinama u lokalnom, nacionalnom i međunarodnom okruženju.

4. Razvoj talenata - Stvaranje okruženja za razvoj potencijala

• 4.1. Izgraditi učinkoviti digitalni sustav na razini institucije za poticanje izvrsnosti i inovativnosti u svim aspektima rada.
  • 4.2. Osnaživati ljudske kapacitete utemeljeno na objektivnim i transparentnim postupcima koji uključuju vrednovanje izvrsnosti u međunarodnom okruženju i u svim aspektima rada.
  • 4.3. Izgradnja sustava podrške studentima i alumnijima za razvoj karijera u međunarodnom okruženju.
  • 4.4. Osiguranje održivih infrastrukturnih preduvjeta za realizaciju potencijala u nastavnim, znanstvenim i stručnim aktivnostima.