Novosti - Covid19

Covid19

EasyDNNNews

Korištenje sustava Moodle za učenje na daljinu (obavijest za studente i nastavnike)

17. ožujka 2020. | Covid19 info

Od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. godine, do daljnjeg, sva nastava se izvodi u formi nastave na daljinu, preko sustava Moodle. Unatoč promjeni forma izvođenja nastave, i dalje vrijede sva pravila propisana Pravilnikom o studijima i studiranju na Fakultetu.

U tom smislu, naglašavamo slijedeće:

1. Studenti su dužni aktivno sudjelovati u izvođenju nastave

• Student je dužan redovito se prijavljivati u sustav, preuzimati nastavne materijale i slijediti upute nastavnika, objavljene na stranici kolegija u Moodleu.
  • Sustav bilježi svaku aktivnost studenta, o čemu se generiraju automatska izvješća.
  • Svaka "neaktivnost" i neizvršavanje zadataka ima iste posljedice kao i neprisustvovanje nastavi (kad se ona izvodi u formi direktne nastave u razredu).

2. Sadržaj komunikacije u sustavu Moodle

• Svaki sadržaj objavljen u sustavu Moodle od strane studenata mora biti jedino u funkciji izvođenja nastave i usvajanja gradiva. Svi drugi sadržaji (npr. neobavezni razgovori, chat i sl.) ne smiju se objavljivati na sustavu.
  • Nastavnik je dužan upozoriti studenta/icu o ovome (ukoliko dođe do objave takvih sadržaja), a ukoliko se takvo ponašanje ponovi, nastavnik može pokrenuti postupak utvrđivanja stegovne odgovornosti studenta.