Novosti - Oglasi

Oglasi

Gostujuće predavanje: Intelektualno vlasništvo u Europskoj uniji - Jörg Scherer

30. listopada 2019. | Izdvojeno, Oglasi, Događanja

U ponedjeljak, 18. studenog 2019. u goste nam dolazi Jörg Scherer, voditelj komunikacija i edukacijskih aktivnosti Europske službe za zaštitu intelektualnog vlasništva (European IPR Helpdesk, http://iprhelpdesk.eu/).

Radionica pod nazivom "IP Management in EU-funded Projects/Horizon 2020" održati će se na Ekonomskom fakultetu a otvorena je za sve zainteresirane. Radionica će pružiti osnovno razumijevanje kako pravilno rješavati pitanja intelektualnog vlasništva i naučiti o uobičajenim zamkama i izazovima intelektualnog vlasništva u istraživačkim i inovacijskim inicijativama koje financira EU (Obzor 2020. ili uskoro Horizon Europa).

Nakon edukacije, sudionici će moći odgovoriti na sljedeća glavna pitanja:

Koje su ključne karakteristike projekta koji financira EU?
U kojoj fazi projekta je bitno intelektualno vlasništvo?
Koja pravila postoje u programu Obzor 2020. i koje uvjete treba ispuniti?
Koja se terminologija koristi?
Kako odrediti relevantnu pozadinu za svoj projekt?
Kako mogu definirati vlasništvo nad rezultatima projekta?
Koji su osnovni aspekti intelektualnog vlasništva koje treba uzeti u obzir u okviru Obzora 2020.?

Broj polaznika je ograničen, te molimo sve zainteresirane da potvrde svoj dolazak OVDJE