Novosti - Razno

Razno

Scrum radionice

7. siječnja 2021. | Izdvojeno, Događanja

Želite naučiti moderan pristup razvoju softvera? Ili kako maksimizirati korisnost razvojnog tima? Želite ovladati novim vještinama za konkuriranje na tržištu rada? Zbunjuju vas oglasi za poslove koji zahtijevaju poznavanje agilnih principa?

Upoznajte najrašireniji agilni pristup današnjice!

Scrum je jednostavan i lako razumljiv okvir (eng. framework) za upravljanje radom na složenim proizvodima, unutar kojeg se mogu rješavati kompleksni problemi i primijeniti različite metode i tehnike.

U sklopu ciklusa radionica „Grow Your Skills“ organiziramo Scrum radionicu koja će se održati u periodu između 15. i 21. siječnja.

Radionice će održati vodeći stručnjaci na tom području:
-Ana Roje Ivančić (Agilist IT Ltd/ Scrum.org)
-Tonći Jajić (Typeqast)
-Andrea Grisogono (Reel)

Uz klasična predavanja, radionice sadržavaju i interaktivne elemente. Po završetku predavanja, polaznici će individualno rješavati kratki kviz kako bi utvrdili gradivo. Nakon kviza, polaznici će biti podijeljeni u grupe kako bi zajedničkim snagama ponudili odgovor na otvoreno pitanje vezano uz obrađenu temu. Potom slijedi osvrt predavača na dane odgovore, te Q&A s predavačem.

Iznimka od ovog koncepta je uvodno predavanje koje ne sadrži grupni rad.

Raspored radionica:

Petak 15.1. 17h-18h
„Što je Scrum?“ – Ana Roje Ivančić, Agilist IT Ltd/ Scrum.org

Srijeda 20.1. 19h-20h
„Scrum artefakti – Ključ transparentnosti“ – Tonći Jajić, Typeqast

Četvrtak 21.1 17h-18h
„Scrum tim – Uloge, odgovornosti i (samo)organizacija“ – Andrea Grisogono, Reel

Radionica je ograničena na 20 polaznika, a prijave zaprimamo putem linka:

Svi polaznici koji uspješno prođu kroz radionice, dobiti će potvrdu o pohađanju.

Radionice će se održati putem platforme Microsoft Teams.
___________________________________________________________________________
Ciklus radionica „Grow Your Skills“ izvode Poduzetnički centar Split i Studentski poduzetnički inkubator pod pokroviteljstvom Grada Splita. Projekt je namijenjen studentima i mladima neovisno o njihovom obrazovanju, a usmjeren je na stjecanje dodatnih vještina i kompetencija mladih na području poduzetništva i tehnologije. Kroz 6 tjedana radionica i 8 obrađenih tema, mladi će imati priliku razviti dodatne vještine i kompetencije u području osobnog i profesionalnog razvoja što će im pomoći pri konkurentnosti na tržištu rada.