Novosti - Sve novosti

Sve novosti

Postupak odabira mentora pri izradi završnih, stručnih, istraživačkih (I i II), diplomskih radova i poslovnih projekata

4. prosinca 2017. | Studij

Postupak odabira mentora pri izradi:

• Završnog rada na preddiplomskom sveučilišnom studiju
  • Poslovnog projekata i Završnog rada na preddiplomskom stručnom studiju
  • Istraživačkog rada I, Istraživačkog rada II i Diplomskog rada na diplomskom sveučilišnom studiju
  • Sručnog rada i Završnog rada na specijalističkom diplomskom stručnom studiju

Studenti koji imaju od prethodne akademske godine potvrđeno mentorstvo ne trebaju birati novog mentora.

1)

Studentima koji imaju upisan odgovarajući predmet, a nemaju od ranije dogovoreno mentorstvo, omogućit će se, na mrežnim stranicama Fakulteta (MOJ EFST) izbor samo jednog željenog mentora.

Mentor putem elektroničke pošte dobiva obavijest da je odabran za mentoriranje te potom, na mrežnim stranicama Fakulteta (MOJ EFST), može potvrditi ili odbiti mentorstvo.

• U slučaju da mentor potvrdi navedeno mentorstvo, studentu se dodjeljuje odabrani mentor i izbor se smatra konačnim.
  • U slučaju da željeni mentor odbije mentorstvo studentu se omogućuje ponavljanje postupka i odabir drugog mentora.
  • U slučaju da mentor u roku od pet (5) radnih dana niti potvrdi niti odbije mentorstvo prijava se poništava i studentu se omogućuje ponavljanje postupka bez ograničenja tj. može ponovno odabrati istog mentora.

Student se mora, radi dogovora o temi u roku od pet (5) radnih dana od odabira mentora, u okviru konzultacija javiti odabranom mentoru za daljnji postupak prijave teme / izrade  rada, u skladu s Pravilnikom o studijima i sustavu studiranja Ekonomskog fakulteta u Splitu.

Ovaj ciklus završava 26.01.2017. godine. Svi prijedlozi studenta koje do tog datuma mentor ne potvrdi smatrat će se odbijenima.

2)

Drugi ciklus odabira mentora odnosi se na studente kojima u prethodnom ciklusu mentor nije dodijeljen.

Na mrežnim stranicama Fakulteta oglašavaju se imena nastavnika kod kojih je ostalo mjesta za mentoriranje radova nakon prvog ciklusa odabira mentora. U skladu s tim, studenti koji nisu odabrali mentora imaju mogućnost najkasnije do 2. ožujka tekuće akademske godine na mrežnim stranicama Fakulteta predložiti pet (5) potencijalnih mentora redoslijedom preferencija od 1 do 5.

Svim studentima će se dodijeliti mentor uvažavajući:

1. nepopunjena mjesta za mentoriranje.
  2. izraženi redoslijed preferencija
  3. ponderirani prosjek, tj. uspješnost njihovog dotadašnjeg studiranja.

C)

Nakon provedenog postupka drugog ciklusa, u roku od 15 dana objavljuje se konačni popis svih studenata s dodijeljenim mentorima. Studenti se mentoru mogu javiti u okviru konzultacija za daljnji postupak prijave teme / izrade  rada, u skladu s Pravilnikom o studijima i sustavu studiranja Ekonomskog fakulteta u Splitu.

Ispiši