Novosti - Sve novosti

Sve novosti

Dobrovoljno darivanje krvi na Ekonomskom fakultetu u Splitu

23. studenog 2018. | Izdvojeno

Dana 21.11.2018. održana je druga ovogodišnja akcija dobrovoljnog darivanja krvi (DDK) studenata Ekonomskog fakulteta u Splitu. Ove akcije na Fakultetu se organiziraju tradicionalno i njima se redovito priključuje trećina ili čak više novih darivatelja, koji krv daju po prvi put. Obzirom da su svi studenti EFST-a uključeni u Klub DDK EFST, moguće je pratiti njihovu humanost u godišnjim evidencijama Crvenog križa Split. Značajan broj studenata tijekom godine odaziva se pozivima i krv daje direktno na odjelu transfuzije KBC-a Split.

Uz ovaj hvalevrijedan društveni angažman i promociju poticanja humanosti među studentima i zaposlenicima Fakulteta, prikupljeno je 36 dragocjenih doza krvi, koje će spasiti mnoge živote.

Akcija je zabilježena i od strane lokalnih medija, u Vijestima Mreže TV Split