Novosti - Sve novosti

Proslavljena 45. obljetnica osnutka Ekonomskog fakulteta u Splitu

29. studenog 2019. | Događanja
Proslavljena 45. obljetnica osnutka Ekonomskog fakulteta u Splitu

Uz tristotinjak uzvanika i prigodni program, 26. studenog proslavljen je Dan Ekonomskog fakulteta u Splitu, te 45. obljetnica njegovog osnutka. U dvosatnom programu mješavine ozbiljnih i zabavnih, a prije svega emotivnih trenutaka prisjetili smo se proteklih 45 godina, te najavili smjernice za sljedećih 55.

U ovoj svečanoj prigodi, uz tradicionalnu dodjelu nagrada i priznanja studentima, zaposlenicima i partnerima, dekanica Maja Fredotović u svom je govoru podsjetila na razvojni ciklus Fakulteta s posebnim naglaskom na recentna postignuća i planove za budućnost. Istaknula je kako je Fakultet tijekom prošle godine uspješno prošao tri akreditacijska procesa: nacionalnu akreditaciju poslijediplomskog doktorskog studija, nacionalnu institucionalnu akreditaciju, te međunarodnu EPAS akreditaciju preddiplomskih i diplomskih studija Poslovne ekonomije. Ova značajna postignuća, naglasila je, bila su moguća samo zahvaljujući izuzetnom entuzijazmu, suradnji i sinergiji svih ključnih skupina i partnera iz javnog, gospodarskog i civilnog sektora. Prigodnim riječima brojnim su se uzvanicima obratili ravnateljica Agencije za znanost i visoko obrazovanje Jasmina Havranek, rektor Sveučilišta u Splitu Dragan Ljutić, predstavnik Županije Splitsko-dalmatinske Luka Brčić te zamjenica gradonačelnika Grada Splita Jelen Hrgović Tomaš.

Još jednom, sretan rođendan našem fakultetu, te čestitke svim nagrađenim studentima, zaposlenicima i partnerima!