Novosti - Sve novosti

Sve novosti

Gostujuće predavanje: Ivana Balić (Include)- Izazovi i rizici u međunarodnom poslovanju

14. travnja 2021. | Studij, Izdvojeno, Razno, Događanja

U četvrtak, 06. svibnja 2021. godine s početkom u 17:45 h, u sklopu predavanja na predmetima Međunarodni financijski menadžment i Međunarodne poslovne financije, kao gošća iz prakse, predavanje će održati IVANA BALIĆRukovoditeljica odjela financija i računovodstva te članica uprave tvrtke Include. Tijekom predavanja bit će prezentirani izazovi i rizici s kojima se poduzeće Include susreće u međunarodnom poslovanju. Na tom tragu analizirat će se metode izlaska na međunarodna tržišta, načini analiziranja rizika zemlje, izvori financiranja investicije te načini upravljanja valutnim rizikom. Kao i uvijek studenti će imati priliku postavljati pitanja te saznati sve što ih zanima, iz prve ruke. Predavanje je otvoreno i za javnost. Iskoristite prilike koje Vam se nude!
Zoom dvorana: Z5
Meeting password: 924280

Ivana Balić, je Rukovoditeljica odjela financija i računovodstva te članica uprave tvrtke Include. Magistrirala je ekonomiju (Ekonomski fakultet u Splitu, Odsjek za financijski menadžment). Include-u se pridružila u ožujku 2016. godine. Jedan od njezinih glavnih zadataka je sudjelovanje u postavljanju poslovne i financijske strategije. Odgovorna je za upravljanje financijskim poslovima, pripremu financijskih izvještaja, praćenje novčanih tokova, realizaciju vanjskih izvora financiranja, upravljanje rizikom, pripremu i reviziju budžeta odjela, kontrolu naplate potraživanja itd. Njezino prethodno radno iskustvo bilo je kao administrator i prodajni savjetnik u osiguravajućem društvu i kao pomoćnik uredskog tajnika u neprofitnoj organizaciji. Tijekom studija radila je i kao demonstrator na fakultetu. Pohađala je razne seminare i dodatne edukacije kao što su: CFO Academy (Deloitte), CareerStarters, dva programa za promicanje poduzetništva itd. Sudjelovala je u izradi i objavi znanstvenog rada pod nazivom „Upravljanje rizicima u malim i srednjim poduzećima u Republici Hrvatskoj“ u znanstvenoj publikaciji „Financije teorija i suvremena pitanja“ u suradnji s dr. Marijanom Ćurak i dr. Sandrom Pepur. 2018. godine Deloitte joj je dodijelio nagradu „TOP 3 Financijski menadžer u Hrvatskoj“.