Novosti - Upisi

(ažurirano) Obavijest o mogućnosti obavljanja Stručne prakse-DKU

29. listopada 2019. | Upisi, Studij, Izdvojeno

Stručna praksa – društveno korisno učenje (SP-DKU) je izborni predmet koji se upisuje u okviru studijskih programa Ekonomskog fakulteta u Splitu, a koji se izvodi u prihvatnoj organizaciji društveno korisnog karaktera, kroz aktivnosti vezane uz studij/smjer., te omogućava stjecanje praktičnih vještina i primjenu stečenih teorijskih znanja.

Na natječaj se mogu prijaviti samo oni studenti koji, temeljem stanja položenih ispita 15. rujna, u narednoj akademskoj godini mogu upisati izborne predmete zadnje godine preddiplomskog, stručnog, diplomskog i specijalističkog diplomskog stručnog studija. Svi zainteresirani studenti mogu se prijaviti na email: dku@efst.hr

Obzirom na navedeno, studenti će ove akademske godine (2019./20.) moći upisati izborni predmet Stručna praksa-DKU  kod jedne od sljedećih udruga:

1. Udruga osoba sa cerebralnom paralizom „Srce“
  2. Udruga MOST
  3. Udruga tjelesnih invalida TOMS
  4. Klub mladih Split
  5. 3PSPLIT- udruga za promicanje poduzetništva i cjeloživotno obrazovanje
  6. Aerotehnička udruga Split
  7. Udruga roditelja za djecu najteže tjelesne invalide i djecu s teškoćama u razvoju "Anđeli"
  8. Udruga za zaštitu potrošača "Dalmatinski potrošač" – Split
  9. Udruga za sindrom Down – 21
  10. Udruga „DUGA“
  11. Udruga DYXY - Županijska udruga za djecu i mlade s teškoćama čitanja, pisanja i učenja
  12. Klub trudnica "BEBA EVA"
  13. Udruga za osobe s intelektualnim teškoćama „Mala tvornica sreće“
  14. Udruga roditelja djece s poteškoćama u razvoju „Moje dijete Solin“
  15. Udruga roditelja djece s posebnim potrebama "NAŠA DICA"
  16. Poduzetnički centar Split
  17. Udruga za promicanje prirodnih i tehničkih znanosti "Put znanosti"
  18. Trogirska karnevalska udruga "RAŠPIN JUTE"
  19. Udruga - Šefovi kuhinja mediteranskih i europskih regija
  20. Hrvatski cheerleading savez
  21. Udruga osoba s invaliditetom Split
  22. "Prijatelji kulturne i prirodne baštine Žrnovnice - ŽRVANJ"
  23. Županijska udruga slijepih Split
  24. Udruga za inkluziju – "Lastavice", Split
  25. Udruga "NAŠ HAJDUK"
  26. Udruga Sunce

Stručnu praksu-DKU kod svake udruge će moći odraditi max 3 studenta koje će mentorirati profesori s Ekonomskog fakulteta.

Nakon prijave, studenti će naknadno prema preferencijama i opisu projekta u pojedinoj udruzi, biti raspoređeni po projektima.

Sve informacije o SP-DKU možete pronaći u Pravilniku SPU-DKU.

Više o samom Centru za društveno korisno učenje i projektima možete pronaći ovdje.