Novosti - Upisi - Pregled

Pregled

EasyDNNNews

Natječaj za ERASMUS+ studijski boravak u a.g. 2021/2022. (zimski semestar ili cijela a.g.) na EU partnerske institucije – prvi krug

19. veljače 2021. | Razno, Oglasi

Na temelju sklopljenih bilateralnih sporazuma sveučilišnih sastavnica s inozemnim visokoobrazovnim institucijama, Sveučilište u Splitu raspisalo je prvi krug Natječaja za dodjelu financijske potpore studentima za odlazak na studijski boravak u akademskoj godini 2021/2022. u okviru ERASMUS+ programa.

Ovim Natječajem obuhvaćene su prijave studenata koji žele otići na studijski boravak u zimskom semestru ili cijelu a.g. 2021/2022.. Natječaj za  dodjelu financijske potpore za odlazak na studijski boravak u ljetnom semestru bit će naknadno oglašen (ne prije 04/2021).

Studenti EFST-a studijski boravak mogu odabrati između partnerskih visokoobrazovnih institucija u sljedećim zemljama:  Austrija, Belgija, Bugarska, Češka, Estonija, Francuska, Grčka, Irska, Italija, Latvija, Litva, Mađarska, Sjeverna Makedonija, Njemačka, Poljska, Portugal, Slovenija, Slovačka, Srbija, Španjolska, Švedska, Turska i Velika Britanija. Osim navedenih institucija, studenti mogu odabrati i institucije iz projekta SEE-EU (poveznica za info o projektu). Broj raspoloživih slobodnih mjesta po institucijama dostupan je u vezanom dokumentu Natječaja pod rednim brojem 9 u Excel tablici odabirom listova EFST i SEE-EU.

Rok za prijavu je 12. ožujak 2021.g..

Studenti koji se žele prijaviti na Natječaj trebaju:

- pažljivo pročitati Tekst natječaja i vezane dokumente . Pregled dodataka za posebne kategorije studente  i  dokazne dokumentacije dostupan je na poveznici Agencije za mobilnost i programe EU.

- pažljivo proučiti dodatne kriterije sastavnice sa sustavom bodovanja,

- pažljivo proučiti sadržaj mrežnih stranica Fakulteta "Mobilnost studenata" ,

- pažljivo pročitati pripadajuće članke (od 143. do 159.) Pravilnika o studijima i sustavu studiranja na EFST-u ,

- proučiti sadržaj za "incoming/exchange/ERASMUS studente" mrežnih stranica visokoobrazovnih institucija na koje se želi ostvariti studijski boravak, preliminarno odabrati kolegije do minimalno ukupno 20 ECTS bodova odgovarajuće razine studija (preddiplomske ili diplomske) te ih naznačiti u on-line prijavnom obrascu Natječaja - ne birati kolegij/e koji se preklapa/ju u programu više od 30% s kolegij/em/ima koji je/su odslušan/i ili položen/i na matičnom Fakultetu,

- period boravka u on-line prijavnom obrascu naznačiti prema podatku naznačenom u akademskom kalendaru institucije domaćin za a.g. 2021/2022.,

- instituciju domaćin birati prema ponudi područja i razine studijskog programa, NE prema destinaciji!

- na potpisanom standardiziranom obrascu Fakulteta zatražiti odobrenje prijave za studentsku mobilnost i emailom dostaviti ERASMUS+ koordinatorici Fakulteta Danijeli Coppola,

- ukoliko student ima na Fakultetu položen ili upisan kolegij koji se izvodi(o) na engleskom jeziku, do roka za prijavu taj podatak treba emailom javiti koordinatorici Danijeli Coppola.

Za dodatne informacije i eventualne nejasnoće, nakon pažljivo proučenog naznačenog sadržaja, studenti se mogu obratiti ERASMUS+ koordinatorici Fakulteta, Danijeli Coppola na email: dcoppola(na)efst.hr ili putem telefona 021 430 706.

Uskočite u avanturu zvanu MOBILNOST!

Pokrenite se, studirajte, upoznajte, putujte, zabavljajte... širite vidike, životno se obogatite!

Iskoristite priliku i provedite period studija u inozemstvu tijekom kojeg ćete steći nova znanja i vještine, testirati svoje sposobnosti života u novim uvjetima, putovati, upoznati nove ljude i kulture, zabaviti se. Mogućnosti su mnoge, a iskustvo provedeno na mobilnosti je neprocjenjivo. Izazovite se!