Novosti - Covid19

Covid19

EasyDNNNews

Ukidanje (gotovo) svih mjera i preporuka za održavanje nastave

3. ožujka 2022. | Covid19 info

Hrvatski zavod za javno zdravstvo na zahtjev Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske dana 03. ožujka 2022. je obznanio nove PREPORUKE ZA ODRŽAVANJE NASTAVE NA VISOKIM UČILIŠTIMA U RAZDOBLJU PANDEMIJE BOLESTI COVID-19 UZ PRIMJENU PROTUEPIDEMIJSKIH MJERA ZA LJETNI SEMESTAR AKADEMSKE GODINE 2021./2022.

Navedene Preporuke predviđaju ukidanje (gotovo) svih mjera i preporuka za održavanje nastave na visokim učilištima u razdoblju pandemije bolesti COVID-19, a što u konačnici rezultira s izvođenjem nastave prema akreditiranome studijskom programu na klasičan, kontaktan način, kao nastava uživo, uz prisutnost nastavnika i studenta na visokom učilištu.

Osnovne epidemiološke mjere koje ostaju na snazi su:

1. Svakodnevno primjereno čišćenje prostorija
  2. Redovito i pravilno pranje ruku
  3. Provjetravanje dvorana više puta dnevno
  4. Nošenje maski tijekom boravka u prostorijama visokih učilišta

Realizacija nastave koja uvažava nove Preporuke na našem Fakultetu će započeti od ponedjeljka 7. ožujka 2022. godine.

Novi raspored će biti objavljen do kraja tjedna.