Novosti - Dostojanstven rad i ekonomski rast

Dostojanstven rad i ekonomski rast

EasyDNNNews

Održan Hack4Split 2023 obilježen zelenim inovacijama!

21. travnja 2023. | Izdvojeno, Razno, Događanja
Održan Hack4Split 2023 obilježen zelenim inovacijama!

U subotu i nedjelju, 15. i 16. travnja, u prostorijama SPINIT inkubatora održan je ovogodišnji Hack4Split hackathon u organizaciji Poduzetničkog centra Splita i Studentskog poduzetničkog inkubatora Ekonomskog fakulteta, u sklopu University Green Digital projekta. Čak 8 timova s 33 sudionika radilo je u vedroj i proaktivnoj atmosferi na rješavanju različitih društvenih problema, čime su dali svoj doprinos napretku naše zajednice.

Šesto po redu izdanje hackathona okupilo je na jednom mjestu značajan broj talentiranih ljudi s odličnim idejama koje su rezultirale projektima primjenjivim u različitim društvenim i gospodarskim sferama, uz zajednički nazivnik - korištenje modernih tehnologija. Sve projekte pronađite u dokumentu prilogu.

Hack4Split se, kao zeleno orijentirani hackathon, kroz projekt University Green Digital HUB ove godine odvija na tri lokacije, na partnerskim sveučilištima u Španjolskoj, Njemačkoj i Hrvatskoj.
Glavni cilj projekta je jačanje digitalnih, zelenih i poduzetničkih vještina studenata, sveučilišnih startupa i sveučilišnih djelatnika te jačanje kapaciteta ustanova visokog obrazovanja u području podučavanja za digitalnu i zelenu tranziciju.

• Pristupačna energija iz čistih izvora
  • Industrija, inovacije i infrastruktura
  • Održivi gradovi i zajednice
  • Zaštita klime