Novosti - Izdvojeno

Izdvojeno

Održano predavanje studenata turizma: „Kako i zašto Trogir učiniti dostupnim osobama i turistima s invaliditetom?“

11. lipnja 2019. | Izdvojeno, Razno

Dana 10. lipnja studenti treće godine preddiplomskog sveučilišnog studija Turizam Ekonomskog fakulteta u Splitu; Tomislav Milanović, Mirna Vojnović, Paola Macanović, Marin Radić i Marko Kedžo, održali su predavanje pod nazivom: „Kako i zašto Trogir učiniti dostupnim osobama i turistima s invaliditetom?“ uz podršku mentorica Izv.prof.dr.sc. Smiljane Pivčević (Ekonomski fakultet Split) i Ivane Mitar (Udruga TOMS Trogir). Na predavanju su također sudjelovali autor Ante Raos i turistička voditeljica Ives Cikatić.

Na predavanju su studenti predstavili i dva ključna “produkta“ projekta:

1. Mapu pristupačnih ugostiteljskih objekata i kretanja za osobe ograničene pokretljivosti u povijesnoj jezgri Trogira
  2. Promo video o problemima kretanja kroz povijesnu jezgru osoba s ograničenom pokretljivošću.

Projekt je realiziran u sklopu Centar za društveno korisno učenje kojim se studentima omogućuje obavljanje kolegija Stručna praksa u udrugama civilnog društva. Nositelj projekta osnivanja Centra je Klub mladih Split, a osim Ekonomskog fakulteta, u projekt su kao partneri uključene udruge MoSt, Srce, Naša dica i TOMS. U ovom projektu studenti turizma surađivali su s Udrugom tjelesnih invalida TOMS iz Trogira, te je za cilj imao širenje svijesti o izazovima (ne)dostupnosti povijesne jezgre grada Trogira rezidentima i posjetiteljima s invaliditetom.