Novosti - Izdvojeno

Izdvojeno

Poziv za sudjelovanje na Međunarodnoj ljetnoj školi u Sarajevu!

5. lipnja 2023. | Izdvojeno, Razno, Događanja
Poziv za sudjelovanje na Međunarodnoj ljetnoj školi u Sarajevu!

Cirkularna ekonomija predstavlja, između ostalog, način razmišljanja, istraživanja i djelovanja na klimatske promjene i odmak od trenutnog, lineranog ekonomskog modela u kojem se proizvodi koriste i odbacuju u onaj u kojem postoji zatvoreno kruženje materijala u cijelom ekonomskom konceptu, primjenjujući elemente održivog razvoja. Osim potrebe za inovacijama dizajna, cirkularna ekonomija obuhvata i promjene načina na koji konzumiramo i koristimo dobra i usluge, kako lokalno tako i globalno.

U okviru programa Ljetne škole studenti će imati priliku steći znanja i vještine o cirkularnoj ekonomiji kako bi podržali zajednice, poduzeća i kreatore politika u stvaranju održivije i pravednije budućnosti.

Nastavni program za Međunarodnu ljetnu školu obuhvaća sljedeće teme:

• Fundamentals of a circular economy / Osnove cirkularne ekonomije,
  • Resource management and circular economy / Upravljanje resursima i cirkularna ekonomija,
  • Business models for a circular economy / Poslovni modeli za cirkularnu ekonomiju,
  • Change management and circular economy / Upravljanje promjenama i cirkularna ekonomija,
  • Innovations for a circular economy / Inovacije za cirkularnu ekonomiju,
  • Circular economy and digital marketing: the future of sustainable business / Cirkularna ekonomija i digitalni marketing: budućnost održivog poslovanja,
  • Environmental labelling in circular economy / Okollišno označavanje u cirkularnoj ekonomji.

Ljetna škola je namijenjena studentima dodiplomskih studija koji su zainteresirani za produbljivanje znanja i razvijanje kompetencija u području cirkularne ekonomije uključujući pitanja vezana uz poduzetništvo i poslovne modele.

Način realizacije Ljetne škole

Za Ljetnu školu su osmišljeni novi nastavni moduli i fleksibilan, hibridni sistem realizacije nastave i učenja. Nastava će se odvijati na engleskom jeziku ili BHS jeziku u učionici i online.

Ljetna škola se sastoji od predavanja, grupnog rada, postera i prezentacija te pismenog samostalnog zadatka. Dodatno, Ljetna škola će uključivati i društvene aktivnosti i pružati mogućnosti umrežavanja.

Za uspješne polaznike ljetne škole postoji mogućnost priznavanja 3 ECTS boda.

Studenti NE plaćaju troškove smještaja, doručka, ručka i izleta, a plaćaju troškove prijevoza.

Program:

• Dolazak studenata - nedjelja, 16. srpnja 2023.
  • Dobrodošlica i predstavljanje predavača – 17. srpnja 2023. u 9 h
  • Predavanja u učionici – 17 .– 22. srpnja 2023 od 9:30-13 h i 14-17:30 h
  • Predavanja online – prema dogovoru sa predmetnim nastavnicima
  • Predaja finalnih zadataka i projekata – do 4. kolovoza 2023.
  • Ocjene i dodjela potvrda – 14. kolovoza 2023.
  • Izlet – 23. srpnja 2023.

Zadnjeg dana predavanja u učionici će se organizirati interaktivna diskusija na odabranu temu koja će biti određena na početku Ljetne škole. Cilj interaktivne diskusije je da studenti tokom boravka u Sarajevu budu potaknuti na razmišljanje o stvarnom izazovu koji se može riješiti kroz primjenu cirkularne ekonomije.

Zainteresirani za sudjelovanje mogu se prijaviti putem linka do utorka, 20. lipnja 2023.

Odabir studenata će se temeljiti na prosjeku prijavljenih studenata te iskazanoj motivaciji.

Iskoristite priliku!

• Partnerstvom do cilja