Novosti - Oglasi

Oglasi

Natječaj za upis izbornog predmeta "Stručna praksa"

15. rujna 2022. | Upisi, Studij, Izdvojeno

Raspisuje se interni natječaj za upis izbornog predmeta "Stručna praksa".

Hodogram aktivnosti studenata u procesu prijave i odrađivanja Stručne prakse na EFST

Napomena: Izborni predmet "Stručna praksa - društveno korisno učenje (DKU)"  se upisuje kroz predupise u višu godinu studija bez natječaja.

Prijave se otvaraju 15. rujna, a rok za prijavu na interni natječaj je 20. rujna 2022. godine u 8:00.

Prijave studenata na interni natječaj zaprimaju se na portalu: moj EFST

Na interni natječaj se mogu prijaviti samo oni studenti koji temeljem stanja položenih ispita 15. rujna 2022. mogu u redovitom upisu upisati izborne predmete treće godine preddiplomskog studija ili izborne predmete druge godine diplomskog studija.

Selekcijski postupak se provodi uzimajući u obzir sljedeće kriterije:

1. Studenti odabrani od strane prihvatne organizacije nakon razgovora i procjene na Danu stručne prakse imaju prioritet kod rangiranja prijava za navedenu prihvatnu organizaciju.
  2. Ostali studenti se u selekcijskom postupku rangiraju temeljem slijedećih elemenata:
    1. ECTS ponderirani prosjek ocjena sa studija (raspon od 2,0 do 5,0 bodova)
    2. Bodovi za sudjelovanje u aktivnostima vezanima uz stručnu praksu (npr. dan stručnih praksi, dan karijera i sl.) - 0,1 za svaku aktivnost/potvrdu (maksimalno 0,3 boda)
    3. Plaćeni rad (uz potvrdu poslodavca) - 0,1 bod za svaku potvrdu (maksimalno 0,3 boda)
    4. Dobrovoljna neplaćena stručna praksa ili volontiranje (uz potvrdu organizatora) - 0,1 za svaku potvrdu (maksimalno 0,3 boda)
    5. Studentska natjecanja (uz potvrdu organizatora) - 0,1 bod za svaku potvrdu (maksimalno 0,3 boda).

U cilju bodovanja po kriterijima 3., 4. i 5. student je dužan na e-prijavni obrazac uploadati skenirane neophodne potvrde.

Rezultati selekcijskog postupka bit će objavljeni na mrežnim stranicama Ekonomskog fakulteta 20. rujna 2022. godine.

Studenti koji nemaju Stručnu praksu kao izborni predmet u studijskom programu (Specijalistički diplomski stručni studij Menadžment) mogu se prijaviti na natječaj, međutim, Stručna praksa neće zamijeniti niti jedan izborni predmet, već će biti priznata samo u dopunskoj ispravi.

Dokumenti za preuzimanje