Novosti - Sve novosti

Društveno korisno učenje u kontekstu Globalnih ciljeva održivog razvoja

22. rujna 2020. | Izdvojeno, Razno, Događanja
Društveno korisno učenje u kontekstu Globalnih ciljeva održivog razvoja

U sklopu Europskog tjedna održivog razvoja na Sveučilištu u Splitu, 24. rujna u 17:00 h održat će se interaktivno predavanje i panel diskusija na temu „Društveno korisno učenje u kontekstu Globalnih ciljeva održivog razvoja“.

Sudionici: doc. dr. sc. Daša Dragnić, doc. dr. sc. Ljiljana Najev Čačija, izv.prof.dr.sc. Smiljana Pivčević, izv.prof.dr.sc. Lovrinčević Marina, izv.prof.dr.sc. Ivana Bilić, voditeljica Centra za društveno korisno učenje na EFST-u Lana Ugrčić (moderator), predstavnici nekoliko organizacija civilnog društva (OCD) iz programa DKU

Centar za društveno korisno učenje djeluje na Ekonomskom fakultetu u Splitu te provodi program društveno korisnog učenja u sklopu kolegija Stručna praksa-DKU. Cilj Centra je ojačati suradnju između organizacija civilnog društva (OCD) i visokoobrazovnih institucija u zajedničkom rješavanju društvenih problema u zajednici te izgradnji mladih ljudi kao društveno aktivnih i osviještenih građana, istovremeno adresirajući nedostatak odgovarajućih ljudskih potencijala za održivi razvoj OCD-ova.

Provedbom programa Društveno korisnog učenja, Ekonomski fakultet u Splitu podržava Globalne ciljeve održivog razvoja, direktno: ciljeve 4. Kvalitetno obrazovanje i 17. Partnerstvo za ciljeve, te indirektno one ciljeve koji su u fokusu djelovanja OCD-ova.

Predavanje i panel diskusija održat će se online, a prijaviti se možete OVDJE

Poveznica na Zoom: