Novosti - Sve novosti

Sve novosti

EasyDNNNews

Izv. prof. Ana Rimac Smiljanić sudjelovala na Okruglom stolu na temu "Porez na nekretnine"

10. studenog 2021. | Izdvojeno, Razno, Događanja

14. Simpozij ovlaštenih inženjera geodezije pod nazivom "Žene u geodeziji" održan je od 4.–7. studenoga 2021. godine u Opatiji, a organizirala ga je Hrvatska komora ovlaštenih inženjera geodezije. U sklopu Simpozija održan je Okrugli stol na temu "Porez na nekretnine" na kojem je sudjelovala naša kolegica izv. prof. dr. sc. Ana Rimac Smiljanić, zajedno sa Nadom Pavlinić iz Sektora za normativu Porezne uprave Ministarstva financija, Vedranom Likan, direktoricom Colliers Hrvatska, Matjažom Grilcem, predsjednikom Uprave slovenske tvrtke DIGI data te Anjom Batinom, direktoricom tvrtke Prehnit.

Na okruglom stolu zaključeno je kako Hrvatskoj porez na nekretnine potreban, da je proces uvođenja ovog poreza dugotrajan te da je nužno napraviti prvi korak i krenuti. Također je zaključeno da bi se uvođenjem ovog poreza smanjila potražnja za nekretninama i oslobodila ponuda te da porez neće donijeti puno novaca u lokalne proračune, ali da će pozitivno utjecati na investicije. Više detalja o zaključcima na poveznici: https://www.tportal.hr/biznis/clanak/samo-uvodenje-poreza-moze-obuzdati-divljanje-cijena-nekretnina-foto-20211106