Novosti - Javna nabava

Javna nabava

Članci doc. dr. sc. Stjepana Srhoja objavljeni u časopisima Small Business Economics i Tourism Management!

8. ožujka 2024. | Izdvojeno, Razno

Članak doc. dr. sc. Stjepana Srhoja "HGX: the anatomy of high growth exporters", nastao u suradnji s prof. dr. sc. Alexom Coadom (Waseda University, Tokyo, Japan) i prof. dr. sc. Janette Walde (University of Innsbruck, Austria), objavljen je u prestižnom časopisu Small Business Economics (3* prema AJG rangiranju; Q1 WoS economics).

Članak i dva dopunska spisa dostupni su u otvorenom pristupu na linku:

U radu se uvodi definicija brzorastućih izvoznika te se proučava njihova važnost i struktura u ekonomiji naspram 100 najvećih izvoznika, ostalih izvoznika, ostalih brzorastućih poduzeća, te novih poduzeća. Članak također proučava dinamiku rasta te koncentraciju izvoznih proizvoda i izvoznih tržišta, kao i strukturu zapošljavanja brzorastućih izvoznika.

Članak doc. dr. sc. Stjepana Srhoja "Tourism SME default: A note on predictors", nastao u suradnji s doc. dr. sc. Vanjom Vitezićem (Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu, Opatija), izv. prof. dr. sc.

Alessandrom Giannozzijem (Sveučilište Firenca, Italija) i prof. dr. sc. Josipom Mikulićem (Ekonomski fakultet Zagreb i Institut za turizam), objavljen je u prestižnom časopisu Tourism Management (4* prema AJG rangiranju; Q1 WoS hospitality, leisure, sport and tourism). Časopis Tourism Management uvršten je i na popis izvrsnih časopisa u turizmu prema Šangajskoj listi.

Članak i dva dopunska spisa dostupni su na linku:

U radu se primjenjuje novi Omega Score model (Altman, Balzano, Giannozzi i Srhoj, 2023) s ciljem predviđanja financijskih poteškoća turističkih poduzeća. Člankom se uspoređuju važne varijable za predviđanje financijskih poteškoća u turizmu naspram drugih sektora te se prilagođava originalni Omega Score model specifičnostima u turizmu.