Novosti - Javna nabava

Javna nabava

Završen projekt "Smart Youth"

26. lipnja 2023. | Izdvojeno, Razno
Završen projekt "Smart Youth"

Zadnjim danom mjeseca svibnja završio je projekt "Smart Youth", koji su zajedničkim snagama proveli Poduzetnički centar Split i Studentski poduzetnički inkubator Ekonomskog fakulteta u Splitu. Projekt se provodio od početka lipnja 2022. godine do kraja svibnja 2023. godine s ciljem osposobljavanja i edukacije mladih u području pametnih tehnologija i digitalizacije te poticanja aktivnog sudjelovanja u razvoju lokalne zajednice prema konceptu Smart City.

U projektu je, kroz 11 tematskih mjeseci u suradnji s 27 stručnjaka iz industrije, poduzetništva i područja pametnih tehnologija, održano 16 edukacija i Smart City Challenge hackathon, kojima je obuhvaćeno 350 polaznika.

Ciljna skupina projekta bili su mladi, točnije mlade osobe u sustavu visokog obrazovanja, koje su sudjelovanjem u projektnim aktivnostima stekle dodatne digitalne vještine i kompetencije koje im pružaju profesionalnu širinu i veću
konkurentnost na tržištu rada.

Projekt je sufinanciran sredstvima iz programa Europskih snaga solidarnosti Europske unije.

Detaljnije o provedenim aktivnostima te utjecajima na lokalnu zajednicu u dokumentu u prilogu!

• Pristupačna energija iz čistih izvora
  • Industrija, inovacije i infrastruktura
  • Održivi gradovi i zajednice
  • Očuvanje života na Zemlji