Novosti - Oglasi

Oglasi

Natječaj za ERASMUS+ studijski boravak u a.g. 2022/2023. na EU partnerske institucije – drugi krug

20. srpnja 2022. | Oglasi

Na temelju sklopljenih bilateralnih sporazuma sveučilišnih sastavnica s inozemnim visokoobrazovnim institucijama, Sveučilište u Splitu raspisalo je drugi krug Natječaja za dodjelu financijske potpore studentima za odlazak na studijski boravak u akademskoj godini 2022/2023. u okviru ERASMUS+ programa. Ovim Natječajem obuhvaćene su prijave studenata koji žele otići na studijski boravak u ljetnom semestru a.g. 2022/2023..

Studenti EFST-a studijski boravak mogu odabrati između partnerskih visokoobrazovnih institucija u sljedećim zemljama:  Austrija, Bugarska, Češka, Estonija, Irska, Italija, Latvija, Litva, Mađarska, Sjeverna Makedonija, Njemačka, Poljska, Portugal, Slovenija, Srbija, Španjolska, Švedska i Turska. Osim navedenih institucija, studenti mogu odabrati i institucije iz projekta SEE-EU (poveznica za info o projektu). Broj raspoloživih slobodnih mjesta po institucijama dostupan je u vezanom dokumentu Natječaja pod rednim brojem 9 u Excel tablici odabirom listova EFST i SEE-EU.

Rok za prijavu je 20. rujna 2022.g..

Studenti koji se žele prijaviti na Natječaj trebaju:

- pažljivo pročitati Tekst natječaja i vezane dokumente . Pregled dodataka za posebne kategorije studente i dokazne dokumentacije dostupan je na poveznici Agencije za mobilnost i programe EU.

- pažljivo proučiti dodatne kriterije sastavnice sa sustavom bodovanja,

- pažljivo proučiti sadržaj mrežnih stranica Fakulteta "Mobilnost studenata" ,

- pažljivo pročitati pripadajuće članke (od 143. do 159.) Pravilnika o studijima i sustavu studiranja na EFST-u ,

- proučiti sadržaj za "incoming/exchange/ERASMUS studente" mrežnih stranica visokoobrazovnih institucija na koje se želi ostvariti studijski boravak, preliminarno odabrati kolegije do minimalno ukupno 20 ECTS bodova odgovarajuće razine studija (preddiplomske ili diplomske) te ih naznačiti u on-line prijavnom obrascu Natječaja - NE BIRATI kolegij/e koji se preklapa/ju u programu više od 30% s kolegij/em/ima koji je/su odslušan/i ili položen/i na matičnom Fakultetu,

- period boravka u on-line prijavnom obrascu naznačiti prema podatku naznačenom u akademskom kalendaru institucije domaćin za a.g. 2022/2023. (ako isti nije dostupan, naznačiti aproksimativno prema tekućem akademskom kalendaru institucije domaćin),

- instituciju domaćin birati prema ponudi područja i razine studijskog programa, NE prema destinaciji!

- na potpisanom standardiziranom obrascu Fakulteta zatražiti odobrenje prijave za studentsku mobilnost i emailom dostaviti ERASMUS+ koordinatorici Fakulteta Danijeli Coppola (nije potrebno prilagati privitke navedene u obrascu). Ukoliko student ima na Fakultetu položen ili upisan kolegij koji se izvodi(o) na engleskom jeziku, taj podatak je potrebno naznačiti u emailu koordinatorici Danijeli Coppola prilikom slanja popunjenog i potpisanog standardiziranog obrasca Fakulteta.

Za dodatne informacije i eventualne nejasnoće, nakon pažljivo proučenog naznačenog sadržaja, studenti se mogu obratiti ERASMUS+ koordinatorici Fakulteta, Danijeli Coppola na email: dcoppola(na)efst.hr , putem telefona 021 430 706 ili osobno u uredu u aneksu zgrade Fakulteta, 2. kat, ured br. 237. (u periodu od 25. srpnja 2022. do 19. kolovoza 2022. Fakultet će biti zatvoren zbog kolektivnog godišnjeg odmora).

Uskočite u avanturu zvanu MOBILNOST!

Pokrenite se, studirajte, upoznajte, putujte, zabavljajte... širite vidike, životno se obogatite!

Iskoristite priliku i provedite period studija u inozemstvu tijekom kojeg ćete steći nova znanja i vještine, testirati svoje sposobnosti života u novim uvjetima, putovati, upoznati nove ljude i kulture, zabaviti se. Mogućnosti su mnoge, a iskustvo provedeno na mobilnosti je neprocjenjivo. Izazovite se!